javorovy sirup biosirup.cz

Jaký javorový sirup koupit?

Za prvé, je potřeba koupit hlavně pravý javorový sirup-)

Jak spoznám pravý sirup?

V záplavě taky ,,javorových sirupů,, v supermarketu někdy těžko, ale pravý originální sirup není nikdy nejlevnější sirup (v akci za polovinu atd.). Jeho  relativně vysoká cena se odvíjí od faktu, že sirup pochází výhradně z Kanady nebo USA a na výrobu 1 litru je potřebných až 40 litrů javorové mízy. Sirup by měl být originálně balený, nejlíp od výrobce z Kanady, obal musí obsahovat složení, tedy jedině 100% javorový sirup bez žádnych přidaných látek, nutriční hodnoty, živiny, záruční dobu, krajinu původu. Tyhle požadavky splňují prakticky všechny značkové Kanadské sirupy. Sirupy nepravé, falešné se označují chytrými názvy jako ,,maple pancake syrup,, nebo ,,obsahuje javorový sirup,,  ,,contains maple syrup,, Přičemž jsou to sirupy z levného kukuřičného sirupu, ochucené hlavně chemickou látkou tzv. Sotolon imitujíci chuť javorového sirupu. V tuzemsku se taky prodávaji tyhle javorové sirupu, které javorový sirup vůbec neobsahují. V USA je třestný čin takové zavádění spotřebitele právě ohledně javorového sirupu

Sirupů je několik druhů jako Light, Medium, Amber, jaký je nejlepší koupit?

Kupte si jednoduše ten který Vám chutná. Všechny jsou stejně kvalitní, protože je vyrobil javorový les a ne člověk-) Nejjavorověji chutíci je nejtmavší amber a nejjemnější je light, který se těží ze stromu jako první a pak jdou medium a amber. Obsah živin a minerálů v sirupu je stejný, sirupy se tedy odlišují jen barvou, konzistencí a výraznosti javorové chuti.

BIO produkty. Co se tím označuje?

Prodáváme výhradně pravé 100% javorové sirupy tzv. ,,100% pure maple syrup,,. Označení BIO zaručuje navíc, že byli použity certifikované ekologické požadavky a postupy na celý proces získavání sirupu. Certifikát vydáva renomovaná mezinárodní ekologická společnost EcoCert S.A. která vydáva těmhle produktům certifikát Organic Bio product.

A z čeho se vyrábí javorové želé, karamel, cukr, máslo, bonbony?

Všechny produkty jsou vyrobeny ze 100% javorového sirupu a odlišují se jen případným přidáním dalších přírodních surovin jako mléko,  ovoce nebo se zahřátím karamelizují.