Publikováno

Javorová dieta

javorovy sirup dieta

Velká detoxikace a dieta celého lidského těla, nazývána taky ,,javorová dieta,, je očistní program vytvořený Stanley Burroughsem již v roce 1941.

Burroughs uvádí, že jeho detoxikační postup pomáhá hlavně při  odstraňování škodlivých, nespecifických toxinů z těla a taky působí jako redukční dieta. Přidanou hodnotou má být taky celkové zlepšení zdravotního stavu odbouráním škodlivých látek z těla.

Jeho postup doporučuje půst, počas kterého se užívá kokteil namíchaný ze šťávy z čerstvých citronů, javorového sirupu a kajenského pepře. Pít se mhou taky bylinné čaje. Očistná kůra se doporučuje držet po dobu 10 dní, ale jsou lidé kteří čas detoxikace ještě prodlouží o další dny.

Pomocí téhle diety zhubli taky světoznáme celebrity jako např. zpěvačka Beyoncé, herec Jared Leto, supermodelka Naomi Campbell.

Tohle je jednoduch návod pro dietu:

Směs z citronové šťávy, pravého javorového sirupu, kajenského pepře a vody, v množství šest až dvanáct sklenic denně, přičemž každý pohár obsahuje asi 110 kalorií v sacharidech.

2 polévkové lžíce čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Burroughs doporučuje organické / bio citrony, čerstvé, ne zpracovanou šťávu. Citrony mohou být nahrazeny i limetkami. Do směsi se může přidat i dužina, ovšem za předpokladu, že citróny nejsou uměle barvené nebo ošetřeny pesticidy.

2 lžíce javorového sirupu. Musí to být pravý javorový sirup, ne falešný palačinkový sirup! Burroughs doporučuje sirup Amber Canada n ° 2 (Grade B), nebo javorový sirup Light Canada n ° 1 (Grade A)

1/10 čajové lžičky kajenského pepře. Burroughs trvá na tom, aby se používaly kajenské chilli papričky, ale povoluje postupně přidávat z menšího množství, abychom si postupně na chuť přivykli.

Voda: Burroughs doporučuje 3 dl sklenici spíše vlažné vody, ale může být i studená.

Bylinný čaj s projímavým účinkem se pije v noci, pro pročištění trávicího ústrojenství.